Velké budovy – případové studie

Velké budovy

Zákazníci společnosti Thermia vyprávějí své příběhy

 • Dvě invertorová tepelná čerpadla Thermia Mega M země-voda zajišťují vytápění a chlazení výrobní haly, skladu a dalších prostor, jako jsou kanceláře a jídelny, cca celkem 2000 m2.

  Továrna na Slovensku těží z obnovitelné energie

  BROTHER INDUSTRIES s.r.o. se nachází v Krupině na Slovensku a je jedním z 28 výrobních závodů japonské společnosti Brother Industries, Ltd.

  Společnost Brother Industries s.r.o. se sídlem na Slovensku je jedním z 28 výrobních závodů japonské společnosti Brother Industries Ltd a má vedoucí postavení ve výrobě a renovaci tonerů do laserových tiskáren.

 • Společnost se rozhodla být udržitelnější a nainstalovala invertorové zemní tepelné čerpadlo Thermia Mega S.

  České prodejní a servisní středisko pro čerpací techniku

  Firma František Janek - VODA poskytuje služby v oblasti čerpací techniky, vodoinstalačních a topenářských výrobků a komponentů již od 90. let 20. století.

  Společnost zpočátku nabízela pouze studnařské a instalatérské práce, později rozšířila své portfolio o velkoobchodní a maloobchodní prodej instalatérských a topenářských výrobků.

 • Jako největší poskytovatel HVAC řešení na Slovensku provozuje Empiria deset velkoobchodních prodejen, dále síť samoobslužných prodejen Empiria Express a osm koupelnových studií Lefresh.

  Empiria čerpá ze zelené energie nesporné výhody

  Empiria je předním slovenským velkoobchodníkem pro HVAC řešení.

  Společnost se nedávno významně zavázala k využívání zelené energie instalací jednotek Thermia Mega a Atec, které návštěvníkům i zaměstnancům zajistí pohodlné vytápění i chlazení.

 • V roce 2012 zde v Löfbergské aréně v Karlstadtu byla instalována čtyři tepelná čerpadla Thermia Robust, každé s výkonem 42 kW. Tepelná čerpadla vytápějí obrovské budovy a zároveň chladí led v hlavní aréně a v tréninkové hale. Před instalací tepelných čerpadel přesahoval roční náklad na vytápění poskytované obcí 1,5 milionů SEK.

  Energeticky efektivní tým

  Löfbergská aréna je resort s nabídkou mnoha aktivit po celý rok. Avšak jeho hlavní role je být domácím stadionem pro Färjestadský hokejový tým. Kromě vytápění zde v létě tepelná čerpadla poskytují příjemný chlad v kancelářích, konferenčních místnostech a fitness zařízeních.

  Náklady za energii se snížily o víc jak 45 %.“

 • Tepelné čerpadlo Thermia Mega si nejen snadno poradí s obdobím vysokých požadavků na vytápění, ale je i dalším zhodnocením pro nemovitost, která byla rekonstruována podle nejvyšších standardů konstrukce a designu. Finanční úspory, přidaná hodnota a zvýšený komfort zajistí rychlý návrat počáteční investice v porovnání s jinými alternativami.

  Řešení s nízkými emisemi CO2 pro slunný domov

  Při zmínce o Madridu se nám vybaví neustálé teplo a slunce. Ve skutečnosti je ale Madrid obklopený zasněženými horami, kde se dá většinu zimy lyžovat. Tyto zalesněné hory jsou také místem, kde stojí nově renovovaná vila (1 200 m2). Tradiční způsob vytápění takovéto nemovitosti byl vždy pomocí kotle na naftu, nebo dřevo.

  Díky modernímu a efektivnímu řešení s tepelnými čerpadly Thermia Mega s vrty si mohou majitelé domu užívat celoroční komfort s nízkými emisemi CO2 a s reálnými finančními úsporami“, říká Miguel Madero Wage, generální ředitel firmy Girod Geotermia.

 • Všechny apartmány jsou vybaveny nejpokrokovějším zařízením z pohledu úspory energie stejně jako vysoce efektivním řešením pro tepelnou i zvukovou izolaci. Použití nízkopotenciální energie výrazně snižuje náklady na vytápění, teplou vodu a chlazení v létě. Kvalitní kuchyně Ernestomeda, které jsou zahrnuty v nákupní ceně apartmánů, doplňují jejich moderní styl a hodnotu.

  Residence Barrico – apartmány s obnovitelnou energií

  Residence Barrico je apartmánový komplex v zeleni u jezera Varese v Itálii. Residence Barrico je vhodná jak pro aktivní lidi, tak pro ty, kteří hledají klid. Komplex je perfektně umístěný - v blízkosti historického centra a hlavních nákupních ulic města Varese.

  „Apartmány residence Barrico jsou vybaveny nejpokrokovějším zařízením z pohledu úspory energie. Použití geotermální energie výrazně snižuje náklady na vytápění, teplou vodu a chlazení v létě.“

 • Hotel i lázně jsou vytápěné zemními tepelnými čerpadly Thermia. Osmnáct tepelných čerpadel Robust s celkovým výkonem 715 kW poskytují vytápění, chlazení a teplou vodu všem hotelovým pokojům, lázeňským prostorám, kancelářím, obchodům a apartmánům na ploše 24 000 m2.

  Moderní lázně s ekologickou otopnou soustavou

  Lázně Strömstad je špičkový hotel s 232 pokoji a dalším lázeňským vybavením. Samotné lázně se rozprostírají na dvou podlažích na ploše 2 000 m2. Jsou to jediné značkové lázně Decléor v severní Evropě a nabízejí většinu lázeňských procedur a produktů.

  24 000 m2 hotelových pokojů, lázeňských prostor, kanceláří, obchodů a apartmánů vytápěných tepelnými čerpadly Thermia.

 • Novým domovem RECAL Foundation je krásná moderní budova o rozloze 400 m2, která byla navržena slavným španělským architektem Joaquínem Torresem a stála 1 milion euro. Budova přilákala pozornost doma i v zahraničí a je známá jako inovativní projekt, navržený a postavený s cílem minimalizovat dopad na životní prostředí.

  Nejmodernější rehabilitační centrum

  RECAL je soukromá, nezisková zdravotní organizace založená v roce 2011. Má vysoce profesionální tým specialistů, jako jsou doktoři, terapeuti a dobrovolníci. Jejich společným cílem je pomoci lidem poznamenaným závislostí, a začlenit je zpátky do společnosti. Potřebná péče je věnována i rodině.

  „Rádi se staráme o naše pacienty, pečujeme o životní prostředí a vážíme si darů, které dostáváme od našich patronů. Proto jsme se rozhodli instalovat systém společnosti Thermia využívající vrty, který se stará o vnitřní klima po celý rok a s nízkými náklady“, komentuje José Manuel SAINZ Quintana, generální ředitel RECAL Foundation.

 • Od roku 2012 je hlavní sídlo firmy v průmyslové oblasti Spini di Gardolo (Trentino-Alto Adige) a používá obnovitelné technologie. Budova je vybavená podlahovým vytápěním a chlazením, které je poskytováno čtyřmi tepelnými čerpadly fungujícími v režimu master – slave.

  IT služby a obnovitelná energie na jednom místě

  Delta Informatica Spa je v oblasti informační technologie a konzultace managementu aktivní již přes 20 let. Nabízí různé IT služby od telefonní nebo online podpory až ke konzultacím a pokročilým systémům IBM AS 400.

  Úspory jsou v porovnání se zemním plynem a klimatizací okolo 51 %.“

 • Dnes již kompletně renovovaný klub nabízí místním i zahraničním členům nabídku kvalitních služeb, od soukromých tenisových lekcí a body-buildingu po hot-jógu, kruhový trénink, 25m bazén, tělocvičnu, místnosti na jógu, pilates, spinning, petanque, lezeckou stěnu, wellness, relaxační areál, prostory pro masáže, kosmetické a jiné služby, konferenční místnosti a restauraci.

  Palma Club prosperuje z obnovitelných řešení

  Palma Sport & Tennis Club, dříve Mallorca Tennis, byl původně založen v roce 1964. Byl postaven známým architektem Francescem Mitjansem, rodákem z Barcelony a autorem ikonického fotbalového stadionu Camp Nou a dalších významných budov ve Španělsku.

  Díky modernímu a efektivnímu systému vytápění využitím energie z vrtů společnosti Thermia může nový Palma Sport & Tennis Club zaujmout hosty i tím, že se zajímá o životní prostředí a šetří peníze,“ říká Miguel Madero Wage, generální ředitel firmy Girod Geotermia.

 • K vytápění budov se používají různé udržitelné zdroje energie, včetně solárních panelů a tepelných čerpadel. Centrum ukazuje, že je inteligentní i ve smyslu, jak používá energii. Vytápění a chlazení budovy je zde zajištěno tepelnými čerpadly Thermia Mega s výkonem 44 kW, jsou řízena invertorem a využívají energii ze země.

  Konferenční centrum vybavené tepelnými čerpadly

  Centrum pro kompetentnost inteligentních domů (Smart House Competence Center) v Rakvere se zaměřuje na vývoj inteligentních technologií pro domácnosti a kanceláře, automatizovaných systémů a řízení budov. Je místním expertem a zároveň se také aktivně účastní různých evropských iniciativ na téma udržitelné energie, kde prosazuje energetickou efektivitu v oblasti inovativních a inteligentních domů.

  „Centrum pro kompetentnost inteligentních domů v Rakvere – estonská cesta k udržitelným a energeticky efektivním řešením.“

 • Část filozofie Porcelanosa Group je ujmout se vedoucí role v představování inovativních a k životnímu prostředí přátelských produktů a procesů na trh. Vzhledem k jejich uvědomění důležitosti šetření energie a dosahování energetické efektivity ve spotřebě zdrojů, Porcelanosa Group stále investuje do vylepšování svých zařízení.

  Keramické produkty a geotermální technologie

  Butech byl vytvořen v roce 2001 jako součást Porcelanosa Group s cílem podpořit práci všech profesionálů v oboru pokládky keramických dlaždic. Tato společnost nabízí širokou škálu materiálů a konstrukčních systémů, které pokrývají potřeby vlastníků domů, specializovaných pokladačů, stavitelů a architektů.

  „Kde je k vytápění a chlazení použita nízkopotenciální obnovitelná energie, přesně podle jejich základních hodnot šetření životního prostředí. Výsledky jsou úžasné: 75% úspora energie.“

 • Dříve jsme měli tři peletové kotle s jedním přidaným kotlem na olej, který sloužil jako pomocný. Ve škole jsou hlavně tradiční otopná tělesa, ale je použito také podlahové vytápění. „Dříve jsme měli problémy se zajištěním stabilního vnitřního prostředí“, vysvětluje technický manažer Mattias Berg.

  Základní škola má prospěch z tepelných čerpadel

  Základní škola Edane se nachází ve švédském Värmlandu, 15 km východně od obce Arvika. Navštěvuje ji okolo sta žáků, od předškoláků až po šestou třídu. Školní dvůr je veliký a je zde štěrkový povrch na fotbal a další hry, v zimě slouží jako kluziště. Škola Edane spadá pod obec Arvika.

  „Naše současné vytápění je spolehlivé, inovativní a vydrží mnoho let. Také odhadujeme snížení spotřeby energie okolo 40 MWh ročně“, vysvětluje Per-Inge Andersson, zástupce pro vzdělávací zařízení v obci Arvika.

 • Investor od počátku plánoval použití technologie na obnovitelnou energii pro vytápění a chlazení budovy. Apartmány mají instalované podlahové vytápění i chlazení.

  Energeticky efektivní apartmány v Itálii

  V Trentu, v severní Itálii, byl postaven komplex 68 apartmánů, které jsou z části na prodej a z části k pronájmu. Budova je ve starém lomu Monte Capuccini ve městě Trentu.

  „Díky použití geotermální a solární energie budou apartmány Cappuccini dlouho příkladem efektivity, energetické úspory a udržitelnosti životního prostředí.“

 • Ashgroove Energy (prodejce produktů a systémů Thermia pro britský a irský trh) navrhl pro Oakhill Park v Londýně inovativní řešení. Tři 42kW zemní tepelná čerpadla Thermia Robust zajišťují všechno vytápění pomocí podlahového vytápění a zároveň pokryjí spotřebu teplé vody pro všech 60 apartmánů.

  Londýnské apartmány s obnovitelnou energií

  Oakhill Park je na první pohled luxusní nemovitost. Patří k ní služby domovníka, podzemní parkování, privátní fitness s nejmodernějším vybavením a malebné zahrady poskytující tichý prostor pro relaxaci.

  „Oakhill Park získal nejlepší ohodnocení pro novostavby. Z pohledu snížení energetické náročnosti a zároveň s použitím tepelných čerpadel vytváří o 44 % méně CO2 než s plynovým zdrojem tepla.“

 • Zdraví a pohoda jsou prioritou hotelu stejně tak jako vytváření ekologického prostředí. Budova byla navržena s důrazem na ekologický i biologický aspekt. Je vytápěna pomocí nízkopotenciální energie ze země a část dodávky hotelové elektřiny pochází z vlastního fotovoltaického systému.

  Ekologická cesta s hotelem Goldene Zeit

  Goldene Zeit je **** hotel s wellness zařízením a konferenčním zázemím v Georgenbergu v Bavorsku. Tento hotel nabízí prostorné pokoje v unikátním stylu a dekoru. Wellness zahrnuje masáže, zdravotní koupele, kosmetické procedury nebo také kaňonovou relaxační místnost a saunu.

  „Jsme stoprocentně spokojeni se spolehlivostí našeho tepelného čerpadla a s excelentním servisem, který nám poskytuje Multitherm“, komentuje majitelka hotelu Erika Holfelder

 • Celkovou plochu tvoří 8 600 m2 bytů a 1 400 m2 ostatních prostor, jako jsou například garáže. Vzrůstající cena obecního vytápění byla hlavním důvodem k hledání nového řešení.

  Thermia Mega – rozumná volba

  HSB Fabriken (Hyresgästernas sparkasse – och byggnadsförening och fabriken) je domovní spolek ve Švédském městě Arvika, okres Vermland. Tento spolek representuje jedenáct budov postavených v 80. letech dvacátého století. Bydlí zde asi 200 lidí.

  Všichni nájemníci si teď v zimě užívají tepla a pohodlí a domovní spolek ušetří až 65 000 euro v každém topném období.“

 • Tato společnost se rozhodla postavit si nové kanceláře v Bad Wörishofenu. Nejdůležitějším investičním požadavkem byly maximální úspory díky využití obnovitelné energie a maximální efektivita ve vytápění a chlazení budovy.

  Nové kanceláře profitují díky obnovitelné energii

  Firma MicroStep vyrábí a dodává CNC přístroje vybavené plasmou, laserem, řezáním kyslíkem, vodním paprskem a 3D frézovací technologií.

  „Když se MicroStep Europa rozhodl pro výstavbu nových kanceláří v Bad Wörishofenu, hlavními kritérii byla energetická efektivita a ohleduplnost k životnímu prostředí.“ – Ondřej Kučera, IVAR CS

 • Když použijeme města Jesenice a Koroska Bela jako příklady, jasně uvidíme, že návratnost počáteční investice může být změřena. Do výpočtu vstupuje energie, kterou tepelné čerpadlo dodá a energie spotřebovaná na provoz tepelného čerpadla. Z toho pak vychází úspory. V obou případech byla instalována stejná vzduchová tepelná čerpadla a výsledky byly srovnatelné.

  Thermia Atec sníží účty za vytápění až o 67 %

  Jesenice je město na severu Slovinska, blízko Alp u hranic s Rakouskem. Žije zde 13 000 obyvatel a je proslavené jako slovinský domov hornictví a hutnictví. Obyvatelé dvou domů z komunity tohoto města se rozhodli, že sníží své účty za vytápění. Toto je příběh, jak si dva nezávislé bytové domy pořídily to samé řešení na přípravu teplé vody.

  „Náklady se snížily o 70 %, což znamená návrat počáteční investice za pouhé tři roky.“ – Yasin Jodeh, technický manažer Atlas Trading d.o.o.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

Tel: +420 315 785 211