Základní škola má prospěch z tepelných čerpadel

Žáci základní školy Edane se vzdělávají v možnostech poskytovaných tepelným čerpadlem Thermia

Starý systém vyžadoval příliš mnoho údržby a neposkytoval dobrý komfort

Základní škola Edane se nachází ve švédském Värmlandu, 15 km východně od obce Arvika. Navštěvuje ji okolo sta žáků, od předškoláků až po šestou třídu. Školní dvůr je veliký a je zde štěrkový povrch na fotbal a další hry, v zimě slouží jako kluziště. Škola Edane spadá pod obec Arvika.

„Naše současné vytápění je spolehlivé, inovativní a vydrží mnoho let. Také odhadujeme snížení spotřeby energie okolo 40 MWh ročně“, vysvětluje Per-Inge Andersson, zástupce pro vzdělávací zařízení v obci Arvika.

Systém vytápění, který šetří energii, peníze a snižuje emise CO2

Dříve jsme měli tři peletové kotle s jedním přidaným kotlem na olej, který sloužil jako pomocný. Ve škole jsou hlavně tradiční otopná tělesa, ale je použito také podlahové vytápění. „Dříve jsme měli problémy se zajištěním stabilního vnitřního prostředí“, vysvětluje technický manažer Mattias Berg.
Z rozhodnutí vylepšit vytápění se nakonec stala výměna všech kotlů za obnovitelnou energii ze země. Dnes je vytápění zajištěno třemi invertorovými zemními tepelnými čerpadly Mega, kde každý disponuje výkonem 88 kW. Teplá voda je uložena ve dvou zásobnících WT-C 500 a jednom WT-T 500 a jedné vyrovnávací nádrži WT-V 500. „Naše současné vytápění je spolehlivé, inovativní a vydrží mnoho let. Také odhadujeme snížení spotřeby energie okolo 40 MWh ročně“, vysvětluje Per-Inge Andersson, zástupce pro vzdělávací zařízení v obci Arvika.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211