Majitelé domů – případové studie

Majitelé domů

Zákazníci společnosti Thermia vyprávějí své příběhy

 • Mnoho budov ve čtvrti Uuesalu jsou dvojdomky nebo řadové domy postavené během posledních pěti let. Developer se kvůli udržení okolního přírodního vzhledu rozhodl pro „zelenou stavbu“ v Uuesalu. Všechny domy, většinou jednopodlažní, jsou obložené dřevem nebo kamenem. „Volba materiálu, trvanlivého a odolného, přispívá ke zdravému prostředí pro život a zajišťuje perfektní zvukovou izolaci“, říká Janar Muttik, člen komise Uuesalu Development Ltd.

  Vytápění s nízkými emisemi CO2

  Uuesalu je obytná čtvrť ležící jen 8 km od centra Tallinu. Její atmosféru vystihují pojmy jako klid, domácí štěstí a přátelští lidé. Uuesalu je velmi oblíbená mezi mladými lidmi a rodinami s dětmi, protože je to zóna se soukromým a prostorným bydlením, spoustou zeleně a promyšlenou infrastrukturou.

  „…když jsme se podívali na fotky domů, byli jsme ohromení! Zapůsobila na nás nejen architektura a výběr materiálů, ale i geotermální vytápění se zdrojem energie v zemi…“ říká Stanislav Kalov, jehož rodina byla prvními klienty v Uuesalu Kodu.

 • S Diplomatem Optimum G2 získali to nejlepší řešení na přípravu teplé vody na trhu. Další výhodou je významné snížení nákladů na vytápění. „Dříve se nemohli sprchovat víc než dva z nás po sobě. Potom jsme museli čekat několik hodin, až se ohřeje další voda, a to nebylo moc zábavné. Hlavně když nám přišel účet za elektřinu…“, vzpomíná Helena Wigren.

  Spousta teplé vody pro celou rodinu

  Rychle stoupající účty a stálé problémy s nedostatkem teplé vody byly hlavní důvody, proč se rodina Wigren-Jakobssonových rozhodla přejít na zemní zdroj energie. Dostatek teplé vody je významný aspekt každodenního života velké rodiny.

  Přístup k teplé vodě je významný aspekt našeho každodenního rodinného života

 • Fungovalo naprosto bez problémů. Nikdy jsme neměli vyhozené pojistky. Vedle bezpečnosti a spolehlivosti fungování tepelného čerpadla můžeme pochválit i skvělý servis poskytovaný zástupci firmy Thermia. Právě proto jsme ani nezvažovali jinou firmu, když jsme se rozhodli staré tepelné čerpadlo vyměnit“, vysvětluje Sten- Åke Josefsson.

  33 bezproblémových let

  Josefssonovi si své první tepelné čerpadlo nechali nainstalovat v roce 1979. Dnes, po 33 letech bezproblémového fungování, když bylo potřeba vyměnit jejich spolehlivé tepelné čerpadlo, byla jejich volba jasná. „Tepelné čerpadlo Thermia JBC400M jsme měli 33 let.

  „Celá ta léta všechno fungovalo bezchybně. Já i moje žena jsme spokojení a náš zdroj tepla nikdy nezměníme.“ Sten- Åke Josefsson

 • Poté, co přešli na vzduchové tepelné čerpadlo, může Mattias trávit mnohem více času se svou rodinou místo věčného pečování o kotel ve sklepě.

  Carlssonovi

  Když se Carlssonovi přestěhovali do nového domu, používali k jeho vytápění olejový kotel a kotel na pelety. Životnost olejového kotle se už blížila ke konci a kotel na pelety vyžadoval hodně péče.

  „… chtěli jsme si zjednodušit každodenní život… To je důvod, proč jsme chtěli vytápění, které se bude starat samo o sebe, jak jen to bude možné. A teď s naším tepelným čerpadlem nemusíme dělat nic…“ - Mattias Carlsson

 • Jeho úkolem je radit vlastníkům domů a stavitelům ohledně možnosti šetření energie, optimálního využívání energie, zdrojů tepla šetrných k životnímu prostředí a výběru vhodného vybavení, doplňků, stavebních materiálů, systémů a řešení. Günter Oldigs bydlí v samostatném rodinném domě s Angelikou a dvěma kočkami. V září 2014 se rozhodl vylepšit energetickou efektivitu svého vlastního domu tím, že zaizoloval horní patro a střechu a vyměnil celou systém vytápění.

  Thermia Atec – volba profesionálů

  Günter Oldigs je konzultant certifikovaný a autorizovaný několika různými německými energetickými agenturami a asociacemi, mezi kterými najdete i BAFA, DENA, DEN e.V. a GIH-Nord e.V.

  Jednoznačné důkazy je těžké ignorovat: skutečný výkon měřený den po dni.

 • V tomto případě byl roční topný faktor za 12 měsíců 3,3. Výpočet SPF bere v potaz všechnu energii spotřebovanou na vytápění domu, přípravu teplé vody a na fungování pomocného ohřevu, stejně jako energii použitou pro odtávání venkovní jednotky během chladnějších měsíců.

  Výjimečná topná efektivita

  Staré Topení na olej bylo nahrazeno vzduchovým tepelným čerpadlem Thermia Atec 13. Jako doplněk byla instalována vnitřní sada „Plus“ (skládající se z 3-15 kW elektrického pomocného ohřevu, oběhového čerpadla třídy A a třícestného ventilu) a byl využit stávající zásobníkový ohřívač teplé vody s objemem 300 l. Majitel se rozhodl pro odstranění starého solárního systému a použil vzduchové tepelné čerpadlo jako jediný zdroj vytápění a teplé vody pro svůj dům.

  „Se vzduchovým tepelným čerpadlem Thermia Atec ušetří tato slovinská rodina až 2 000 euro každou topnou sezónu.“

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211