Dotace a motivace

Dotace a motivace

Evropská unie schválila v roce 2009 legislativu pro podporu a využívání energie z obnovitelných zdrojů (2009/28/EC). Článek dva této směrnice definuje, které zdroje energie jsou považovány za obnovitelné. Je to energie uložená ve vzduchu (aerotermální), ve vodě (hydrotermální) a pod povrchem země (geotermální). Směrnice výslovně označuje technologii tepelného čerpadla jako nezbytnou k využití těchto obnovitelných zdrojů.

Evropská unie podporuje obnovitelnou energii získanou tepelnými čerpadly, a proto jsou ve většině členských zemích nabízeny dotace na jejich pořízení. Existuje několik dotačních programů, které snižují investiční náklady v hodnotě i o několik desítek procent pořizovací ceny zařízení.

Systémy vytápění s tepelným čerpadlem jsou charakteristické svou trvanlivostí, téměř bezúdržbovým provozem a nízkými provozními náklady. Data Eurostatu ukazují, že vytápění stále představuje 49 % nákladů na provoz domácnosti. Proto je vhodně vybraný, navržený a instalovaný systém vytápění tolik důležitý pro všechny vlastníky domů.

Tepelná čerpadla Thermia ušetří až 80 % tepelné energie, sníží provozní náklady o 50-75 % a také mohou až o 50 % zredukovat emise CO2. Přesto ale rozhodnutí nainstalovat systém vytápění využívající obnovitelné zdroje znamená velikou investici. Je to relativně nová oblast technologie, a proto nejdříve zjistěte maximum informací. Ujistěte se, že váš nový systém bude opravdu splňovat vaše očekávání a požadavky.

Prosím kontaktujte autorizovaného pracovníka firmy Thermia pro více informací o dotacích a příspěvcích nabízených ve vaší zemi.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211