Empiria čerpá ze zelené energie nesporné výhody

Empiria ukazuje cestu

„Zelená“ technologie, která chladí i vytápí

Jako největší poskytovatel HVAC řešení na Slovensku provozuje Empiria deset velkoobchodních prodejen, dále síť samoobslužných prodejen Empiria Express a osm koupelnových studií Lefresh. Společnost nedávno vybudovala na pobočce v Banské Bystrici zcela nové zařízení, které zahrnuje kanceláře, obchodní prostory a sklad, koupelnové studio a showroom.

Společnost se nedávno významně zavázala k využívání zelené energie instalací jednotek Thermia Mega a Atec, které návštěvníkům i zaměstnancům zajistí pohodlné vytápění i chlazení.

Energetická účinnost a nízké emise CO2

Nové energetické řešení umožňuje společnosti Empiria poskytovat vynikající vnitřní komfort pro návštěvníky i zaměstnance při nízkých provozních nákladech a zároveň s ohledem na ochranu životního prostředí.

Podle současných informací byla naše spotřeba energie během první zimy 2019/2020 překvapivě nízká, i když letošní zima byla teplejší než obvykle. Jsme však přesvědčeni, že naše náklady na energii zůstanou na velmi nízké úrovni.

Hlavní částí konceptu, na který se Empiria od samého počátku zaměřila, je udržitelný rozvoj a šetrnost k životnímu prostředí. Vzhledem k tomu, že areál společnosti Empiria funguje po celý rok, potřebuje vytápění i chlazení. Pro splnění těchto požadavků zvolila Empiria tepelná čerpadla voda-voda a vzduchvoda od švédského výrobce Thermia. Tepelná čerpadla využívají obnovitelnou energii ze spodní vody i ze vzduchu. Nový systém využívá jednotky Thermia Mega M (11-44 kW) a Thermia Atec (16 kW) v tandemu.

Tepelné čerpadlo Thermia Mega čerpá energii ze spodní vody, zatímco Atec ji získává ze vzduchu, takže se obě jednotky dokonale doplňují. Obě tepelná čerpadla mohou vytápět, připravovat teplou
vodu i chladit. Podle potřeby Thermia Mega poskytuje pasivní chlazení a Thermia Atec aktivní
chlazení. Hlavní výhodou invertorové technologie tepelného čerpadla Thermia Mega (voda-voda) je to, že dokáže plynule přizpůsobovat výstupní topný nebo chladicí výkon aktuální potřebě. Výsledkem je, že tepelné čerpadlo může pokrýt 100 % energetické potřeby budovy. Vytápění je rozváděno prostřednictvím podlahového vytápění a chlazení pomocí fancoilů. Dvě tepelná čerpadla nyní poskytují komfort pro zhruba 20 zaměstnanců a zastavěnou plochu o velikosti přibližně 4000 metrů čtverečních.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211