Thermia nastavuje novou laťku v ekologii

Thermia nastavuje novou laťku v ekologii

Thermia je průkopníkem v technologii tepelných čerpadel již od svého prvního vstoupení na trh tepelných čerpadel v roce 1973. Na základě svých zkušeností Thermia nyní představila nejekologičtější tepelné čerpadlo na světě.

Geotermální tepelná čerpadla patří mezi nejefektivnější zdroje tepla pro vytápění, chlazení a přípravu teplé vody pro obytný sektor. Představením nového tepelného čerpadla Calibra Eco posunula Thermia výkonnost těchto zařízení ještě dále. S GWP hodnotou 628 kg je použití chladiva R452B krokem k udržitelné budoucnosti.

“Od samého začátku, kdy byla Thermia založena, téměř před 100 lety, byl její úspěch založen na schopnosti neustálé inovace. Calibra Eco představuje poslední průlom v technologii tepelných čerpadel a Thermia tak znovu udává směr. Jedná se o první a jediné zemní tepelné čerpadlo na světě s vysokou výkonností a zelenou technologií (nízký GWP), které splňuje požadavky přicházejícího EU nařízení, vysvětluje Semir Boughattas, generální ředitel společnosti IVAR CS spol. s r.o., která je distributorem Thermia. “S takto nízkým GWP má extrémně nízký dopad na životní prostředí a Calibra Eco je tak skvělá nejen v současnosti, ale také pro budoucí generace. Můžeme si nyní užívat komfortu a šetřit peníze a energii, zatímco naše děti budou čerpat výhody pozitivního vlivu na životní prostředí.

GWP znamená Potenciál globálního oteplování a je to dnes nejpřesnější ukazatel vlivu chladiva na životní prostředí. GWP představuje kilogramy CO2, tedy ekvivalent CO2. Díky unikátnímu konstrukčnímu řešení potřebuje Calibra Eco nižší objem chladiva**, než je potřeba u jiných tepelných čerpadel. To má za následek extrémně nízký a nepřekonatelný ekvivalent CO2.

Thermia Calibra Eco je invertorem řízené zemní tepelné čerpadlo s výstupním výkonem v rozmezí 2 až 16 kW. To dělá z Calibry Eco ideální zařízení pro použití v nových nízkoenergetických domech, stejně jako pro použití v rekonstruovaných starších objektech.

Invertorová technologie použitá v tepelném čerpadle dosahuje vynikajících výsledků: „S novou ekologickou technologií a svou vynikající výkonností je Calibra Eco perfektní alternativou k tradičním technologiím pro vytápění a chlazení pro všechny domovy, kde je dostupný primární zdroj tepla. Při konkrétních pracovních podmínkách může Calibra Eco dodávat až šestkrát více energie, než spotřebuje, to dokazuje SCOP blížící se hodnotě 6. Takovou efektivitu může prokázat velice málo zařízení na světě. To znamená, že nemusíme obětovat výkonnost na úkor udržitelnosti rozvoje a ekologie. Calibra Eco osloví širokou škálu domácností hledajících spolehlivá a efektivní řešení vytápění, chlazení a přípravy teplé vody. Calibra Eco navíc nabízí minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí.“ Komentuje Jan Jokeš, produktový manažer v IVAR CS.

Thermia Calibra Eco nabízí nejrychlejší a nejhospodárnější přípravu teplé vody ve svém segmentu. Pro majitele nemovitostí a rodiny to znamená spoustu teplé vody dodané rychleji a při významně nižších nákladech. Calibra Eco s vestavěným zásobníkovým ohřívačem teplé vody dodává 260 litrů teplé vody na jedno nahřátí zásobníku. Během každodenního provozu to znamená dosažení plného komfortu dodávky teplé vody v ranních i večerních špičkách odběru. A pokud by ani toto nebylo dostačující, Calibra Eco je i ve verzi Duo s odděleným volně stojícím zásobníkovým ohřívačem teplé vody MBH Calibra s přídavným objemem 200 nebo 300 litrů.

„Ve Švédsku má již většina budov tepelné čerpadlo. Bereme si z toho příklad a využíváme současné příležitosti také v České a Slovenské republice, a díky nové zelené technologii obsažené v Calibra Eco budeme čerpat výhody hospodárného provozu a zároveň snižování dopadů na životní prostředí ve formě snížení emisí CO2 dodává Semir Boughattas z IVAR CS.

Thermia Calibra je dostupná od února 2021. Autorizovaní instalační technici Thermia a IVAR CS vám pomohou vybrat správnou verzi Calibra Eco a připraví energetickou kalkulaci předpokládaných úspor pro váš případ.

* GWP, Potenciál globálního oteplování je množství tepla zachyceného skleníkovým plynem v atmosféře ve srovnání s teplem zachyceným CO2, což je referenční plyn s hodnotou GWP 1. Čím nižší je GWP chladiva, tím je chladivo ekologičtější a méně ovlivňuje životní prostředí.

** Chladivo použité v Calibra Eco je R452B. Jedná se o chladivo s nízkým GWP, excelentními technickými parametry a plně vyhovující novým směrnicím EU (Nařízení o F-plynech od 1. 1. 2015).

 

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211