Thermia Atlas – jednička na trhu s tepelnými čerpadly

Thermia Atlas – jednička na trhu s tepelnými čerpadly

Jak se podařilo zemnímu tepelnému čerpadlu Thermia Atlas pokořit hranici SCOP 6,0? Odpověď je skryta v unikátní kombinaci vylepšeného řídicího systému, invertorové technologii a množstvím dalších technologií. Ty daly Atlasu nejvyšší SCOP na trhu. Integrace tolika skvělých vlastností a výhod do jednoho modelu vytvořila tepelné čerpadlo stojící na nové, nejvyšší úrovni, a to nejen kvůli špičkovému SCOP.

“Nové tepelné čerpadlo Thermia Atlas je nejvyšší model v naší prémiové řadě tepelných čerpadel pro rezidentní sektor. Nejvyšší hodnocení SCOP, nižší účty za energie, neporazitelné v přípravě teplé vody a nejnižší úroveň hluku ve své třídě (30-43 dB(A)), to vše zaručuje komfortní životní styl. Navíc díky švédskému původu s tepelným čerpadlem Atlas získáváte to nejlepší ze skandinávského designu. Jako nový produkt představený v roce 2019 je v roce 2020 již široce dostupný pro rodiny, které hledají nejlepší řešení ekologického způsobu života.” Vysvětluje Hans Wreifalt, mezinárodní obchodní ředitel v Thermia a dodává: “S dvěma výkonovými variantami Atlas 12 (3-12 kW) a Atlas 18 (4-18 kW) můžeme poskytnout řešení pro nové domy s bazénem nebo jacuzzi nebo pro starší domy,  potřebující rekonstrukci.”

Nová invertorová technologie použitá v tepelných čerpadlech přináší skvělé výsledky: “Klíč k výbornému výkonu je vyspělý řídicí systém, který plně využije výhody poskytované invertorovou technologií. Atlas poskytuje rodinám nepřekonatelnou úroveň komfortu ohledně teplé vody s prověřenou hospodárností” komentuje Petter Lykken, produktový manažer společnosti Thermia.

Thermia Atlas nabízí špičkovou kvalitu přípravy teplé vody. Pro majitele rodinných domů a bytů to znamená obrovské množství teplé vody připravené rychleji a s výrazně nižšími náklady. Tepelné čerpadlo pro tento účel využívá tří technologií vyvinutých společností Thermia. Kombinace technologií Inverter, HGW a TWS jejichž souhrou je ve 184litrovém zásobníkovém ohřívači připravena teplá voda tak, že je z ní možno dodat 545 litrů teplé vody o teplotě 40 °C. Koupel, když je někdo další ve sprše, nikdy nebyla tak snadná.

Thermia Atlas zahrnuje v základní verzi funkce, které nejsou dostupné v žádném jiném tepelném čerpadlu v portfoliu pro rezidentní sektor. Zahrnují přehled teplot a křivek v menu řídicího systému, dva topné okruhy (včetně jednoho pro chlazení), funkce pro chytrý domov, rozhraní pro nadřazenou regulaci (BMS), Smart Grid (HDO), Monitorování a řízení zdroje energie, funkci Buffer tank a plug-and-play aktualizaci software pomocí USB portu.

To nejlepší ze skandinávského designu s dotekem luxusu díky kompletně skleněnému dotykovému displeji vytváří radost z nejvyšší kvality produktu. Šedostříbrný přední panel je stylový a zajišťuje, že tepelné čerpadlo dobře zapadne do elegantního vzhledu interiéru.

Nové tepelné čerpadlo Thermia Atlas je také dostupné ve variantě Duo s volně stojícím zásobníkovým ohřívačem teplé vody MBH. Volně stojící zásobníkový ohřívač teplé vody MBH je dostupný ve verzi 200 litrů nebo 300 litrů.

Thermia Atlas je dostupné od prosince 2019. Thermia Vám doporučuje kontaktovat autorizovaného distributora pro zjištění prodejní ceny zařízení a instalace a pro specifické kalkulace možných úspor pro Váš domov.

Sezónní COP (0/35 podle EN14825, P design 16 kW, chladné klima – Helsinky), SCOP 6,15 je nejvyšší hodnota SCOP mezi zemními teplenými čerpadly s chladivem R410A v prosinci 2019 mezi evropskými výrobci.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

Tel: +420 315 785 211