Nové teplené čerpadlo Thermia Calibra

Nové teplené čerpadlo Thermia Calibra

Vylepšený řídicí systém a použití invertorové technologie jsou klíčem k tajemství Thermia Calibra. Tato inovativní jednotka s jedním z nejvyšších sezónních topných faktorů (SCOP) je navržena speciálně pro nízkoenergetické domy a poskytuje rodinám jinak nedosažitelnou kombinaci komfortu přípravy teplé vody s výjimečnou hospodárností.

“S SCOP 5,8 je Thermia Calibra pragmatickou alternativou tradičních způsobů vytápění pro nízkoenergetické domy. Tento inovativní koncept osloví evropské rodiny hledající spolehlivost a efektivitu vytápění rodinného domu spolu s minimálními dopady na životní prostředí. Protože Calibra dokáže využívat nízkopotenciální tepelnou energii ze země nebo z vody, nabízí se zde široké možnosti využití obnovitelné energie” řekl Hans Wreifalt, ředitel exportu ve společnosti Thermia Heat Pumps.

Invertorová technologie použitá v tepelném čerpadle přináší výjimečné výsledky. Manažer produktu Calibra Petter Lykken vysvětluje: “Jeden z klíčů pro takovou překvapující efektivitu je vylepšený řídicí systém, který zužitkovává všechny výhody poskytované invertorem beze zbytku. Tepelné čerpadlo tím splňuje požadavky nejnáročnějších zákazníků – majitelů rodinných domů. Tepelné čerpadlo Calibra vytvořilo vlastní třídu ohledně přípravy teplé vody. Navíc díky novému technickému řešení je Calibra nejtišším tepelným čerpadlem svého druhu na trhu. Při provozu Calibra 7 je hladina akustického výkonu od 28 dB, což je hluk šelestu listí.“

Invertorová technologie průběžně upravuje výstupní výkon tepelného čerpadla tak, aby odpovídal okamžitým požadavkům, a to umožní Calibra dodávat 100 % požadované energie. To na druhou stranu znamená, že uživatel neplatí použití drahé elektrické energie pomocného ohřevu.
Thermia Calibra nabízí nejrychlejší a nejefektivnější přípravu teplé vody ve svém segmentu. V aplikacích pro rodinné domy je potřeba dostatek teplé vody a zároveň její rychlá příprava, to vše samozřejmě při nízkých nákladech. To umožňují technologie vyvinuté společností Thermia: využití samotného invertoru a TWS technologie v 180 l zásobníkovém ohřívači TV. V reálném provozu to pro uživatele znamená dostatečné množství teplé vody v ranních a večerních špičkách.

Model s vestavěným zásobníkovým ohřívačem teplé vody je dostupný v šedé nebo bílé barvě. Nová Thermia Calibra je také dostupná ve variantě Duo s příslušným zásobníkovým ohřívačem MBH. Samostatně stojící zásobníkový ohřívač teplé vody je dostupný v objemech 200 a 300 litrů.

Calibra 7 (s výkonem 1,5 – 7 kW) a Calibra 12 (3 – 12 kW) jsou nejkompaktnější výrobky v sérii invertorových teplených čerpadel Thermia. Všechny produkty této série jsou navrženy pro instalaci v nízkoenergetických domech, novostavbách i rekonstruovaných objektech.

Thermia doporučuje kontaktování autorizovaného distributora IVAR CS pro zjištění pořizovací ceny a provozních nákladů tepelného čerpadla a úspor domácnosti.

Další informace o Thermia Calibra

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211