Co vše může tepelné čerpadlo zastat?

Vytápění

Lorem ipsum

Tepelné čerpadlo je jedním z nejlepších finančních řešení pro vytápění vašeho domu. Využití nízkopotenciální energie je také ohleduplné k životnímu prostředí.

Otopné soustavy v Evropě nejběžněji používají jako teplonosnou látku vodu a k vytápění se obvykle využívají radiátory a podlahové vytápění. Výstupní teplota vodního rozvodného systému je obvykle 30-35 °C pro podlahové vytápění a 45-55 °C pro radiátory.

Tepelná čerpadla Thermia vyhřejí váš domov na požadovanou teplotu, ať už se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci.

Příprava teplé vody

Lorem ipsum

Společnost Thermia vyvinula patentované technologie, které zajišťují výjimečně rychlou přípravu teplé vody o velkém objemu, a to bez nároků na další spotřebovanou energii: vestavěný systém TWS (Tap Water Stratification – rozvrstvení teplé vody) a HGW (Hot Gas Water Heaters – ohřev teplé vody přehřátými parami).

Zhruba 20 % energie dodané tepelným čerpadlem je použito na přípravu teplé vody. Množství připravené teplé vody musí být dostačující pro uspokojení požadavků celé domácnosti, proto je důležité zvolit takové tepelné čerpadlo, které tyto požadavky bude splňovat.

Vzhledem k tomu, že se spotřeba teplé vody zvyšuje a domy jsou lépe zaizolované, příprava teplé vody představuje rostoucí podíl energetické potřeby domu. Proto je stále důležitější, aby byla teplá voda připravována s co největší efektivitou. Zároveň musí být zásobníkový ohřívač teplé vody nahřátý tak rychle, aby nikdo nemusel na teplou vodu čekat. A to vše za nejnižší možné provozní náklady.

Je také zásadní, aby dané tepelné čerpadlo mělo systém, který minimalizuje riziko vzniku bakterií legionella ve vodě.

Chlazení vašeho domu

Lorem ipsum

Všechna tepelná čerpadla (zatím kromě vzduchových tepelných čerpadel) můžou chladit domy pasivním chlazením s velmi nízkými náklady. Je to proto, že pasivní chlazení nevyžaduje víc energie, než by spotřebovaly dvě žárovky.

V případě, že by pasivní chlazení nebylo dostačující, tepelná čerpadla Thermia umožňují dosažení vyššího chladicího výkonu pomocí aktivního chlazení, kde je chlazení prováděno pomocí kompresoru a chladicího okruhu.

Touto metodou je chlazení účinnější než u tradičních klimatizací.

Nechte tepelné čerpadlo ohřívat váš bazén

Lorem ipsum

Jestliže chcete ohřívat váš bazén energeticky efektivním způsobem, zvažte použití tepelného čerpadla.

Bazén jste si pořídili z mnoha různých důvodů, pro zábavu celé rodiny, kondiční plavání a možná i pro terapeutické účely. Avšak, jak jste jistě zjistili, bez vytápění je pro tyto účely voda v bazénu často příliš studená, především na jaře a na podzim.

Ohřev vašeho bazénu vám umožní užívat si ho celou sezónu, nebo dokonce po celý rok. Tudíž i zvýšit návratnost vaší nemalé investice.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211