Co je to nízkopotenciální energie?

Co je to nízkopotenciální energie?

Lorem ipsum

Tepelná čerpadla, jako zdroj tepla pro vytápění, jsou klasifikována jako obnovitelný zdroj energie a měla by být zvažována již v počáteční fázi návrhu domu. Začleněním obnovitelného zdroje energie pro vytápění a chlazení do vašeho projektu významně snížíte roční spotřebu energie, provozní náklady i produkci CO2.

Tepelná čerpadla (vzduch/voda nebo země/voda) pracují na jednoduchém principu: používají energii obsaženou ve venkovním vzduchu nebo v zemi a převádí ji pomocí chladicího okruhu do vaší otopné soustavy. Nízkopotenciální energie uložená v zemi nebo vzduchu je jednoduše odebrána, zhodnocena a může být využita pro vytápění, přípravu teplé vody a vytápění bazénu. Obdobný proces slouží k chlazení. Tímto způsobem nám příroda poskytuje možnost dosažení perfektního vnitřního tepelného komfortu, a to ekonomickým způsobem s téměř nulovým negativním dopadem na životní prostředí.

Základní princip je úžasně jednoduchý: odeberete nízkopotenciální energii, která se volně vyskytuje ve vzduchu nebo v zemi, a zhodnotíte ji pomocí tepelného čerpadla na úroveň odpovídající potřebám vytápění či chlazení vašeho domu.

Výhody

  • Teplo v zimě

    Teplo v zimě

    Tepelné čerpadlo odebírá nízkopotenciální tepelnou energii venkovnímu vzduchu nebo zemi. Toto teplo je zhodnoceno chladicím okruhem tepelného čerpadla na vyšší využitelný teplotní potenciál vhodný pro vytápění a poté je distribuováno pomocí otopné soustavy – podlahovým vytápěním, otopnými tělesy nebo fancoily – do vnitřního prostředí domu.

  • Chlad v létě

    Chlad v létě

    V létě je tento proces jednoduše obrácen. Tepelné čerpadlo odebírá teplo z domu a pomocí chladicího okruhu a kompresoru jej předává venkovnímu prostředí (do vrtu v zemi). Je to mnohem úspornější než tradiční způsoby chlazení.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211