Energeticky efektivní tým

Tepelné čerpadlo Thermia pro Löfbergskou arénu

Löfbergská aréna

Löfbergská aréna je resort s nabídkou mnoha aktivit po celý rok. Avšak jeho hlavní role je být domácím stadionem pro Färjestadský hokejový tým. Kromě vytápění zde v létě tepelná čerpadla poskytují příjemný chlad v kancelářích, konferenčních místnostech a fitness zařízeních.

„Náklady za energii se snížily o víc jak 45 %.“

V roce 2012 zde v Löfbergské aréně v Karlstadtu byla instalována čtyři tepelná čerpadla Thermia Robust, každé s výkonem 42 kW. Tepelná čerpadla vytápějí obrovské budovy a zároveň chladí led v hlavní aréně a v tréninkové hale. Před instalací tepelných čerpadel přesahoval roční náklad na vytápění poskytované obcí 1,5 milionů SEK.

Färhestad BK je jeden z nejúspěšnějších hokejových týmů ve Švédsku. Hrál 19krát ve finále ligy a vyhrál devětkrát mistrovství švédské ligy (čtyři od roku 2002). Lední hokej je ve Švédsku velmi oblíbený jak z pohledu účastníků, tak diváků. „Tepelná čerpadla byla jedna z nejlepších investic klubu. Peníze, které ušetříme na energii, budeme moct použít na věci, které jsou důležité pro náš rozvoj“, komentuje ředitel färjestadkého klubu Hakan Loob.

Aréna a přilehlé budovy mají celkovou plochu větší než 10 000 m2 a díky instalaci tepelných čerpadel Thermia se náklady za energii snížily o víc jak 45 %. „Vybrali jsme si tepelná čerpadla Thermia, protože jsou optimálním a spolehlivým řešením. Tato iniciativa je jen část většího projektu k vylepšení energetické efektivity, která je důležitá jak pro ekonomii, tak pro životní prostředí“, vysvětluje Stefan Jonsson, manažer Arény.

Kapacita arény je 8 647 míst na hokejové zápasy a 10 300 na koncerty. To ji dělá šestou největší krytou arénou ve Švédsku. Stavba stadionu stála 160 milionů SEK a oficiální otevření proběhlo 15. září 2001.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

Informujeme vás, že váš souhlas může být kdykoli odvolán zasláním e-mailové zprávy... více
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správa osobních údajů poskytnutých ve formuláři výše... více
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinný údaj

Náš zástupce v České republice

IVAR CS

IVAR CS

+420 315 785 211