Keramické produkty a geotermální technologie

Moderní produkty pro pokládku dlažby a geotermální energie v jedné budově

Butech – věrný svému závazku k životnímu prostředí

Butech byl vytvořen v roce 2001 jako součást Porcelanosa Group s cílem podpořit práci všech profesionálů v oboru pokládky keramických dlaždic. Tato společnost nabízí širokou škálu materiálů a konstrukčních systémů, které pokrývají potřeby vlastníků domů, specializovaných pokladačů, stavitelů a architektů.

"Kde je k vytápění a chlazení použita nízkopotenciální obnovitelná energie, přesně podle jejich základních hodnot šetření životního prostředí. Výsledky jsou úžasné: 75% úspora energie.“

Být si vědom energetické efektivity, komfortu a dopadu na životní prostředí

Část filozofie Porcelanosa Group je ujmout se vedoucí role v představování inovativních a k životnímu prostředí přátelských produktů a procesů na trh. Vzhledem k jejich uvědomění důležitosti šetření energie a dosahování energetické efektivity ve spotřebě zdrojů, Porcelanosa Group stále investuje do vylepšování svých zařízení. V roce 2008 se Butech rozhodl postavit nové hlavní sídlo firmy, kanceláře a showroom, kde je k vytápění a chlazení použita nízkopotenciální obnovitelná energie, přesně podle jejich základních hodnot šetření životního prostředí.

„Klientova ochota inovovat spolu s řešeními poskytnutými společností Thermia umožnila Butechu být ve Španělsku průkopníkem s vysoce výkonovým topným systémem na bázi nízkopotenciální obnovitelné energie“, vysvětluje Miguel Madero Wage, generální ředitel firmy Girod Geotermia.

Nové hlavní sídlo Butechu má víc než 3 200 m2 a je vybaveno tepelným čerpadlem se zdrojem nízkopotenciální energie ze země s 36 vrty 120 m hlubokými, které jsou napojeny na HVAC systém budovy po celý rok. Vytápění a chlazení je zajištěno sedmi nezávislými zemními tepelnými čerpadly provozovanými v režimu master – slave.

Roční spotřeba energie předtím byla 462 805 kWh a celková spotřeba energie instalace (včetně oběhových čerpadel) byla 116 870 kWh. To znamená roční topný faktor (SPF) 3,96 a celkové ušetření 345 935 kWh za rok, což je 74,75% úspora energie.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Našeho zástupce v České republice

IVAR CS