Vytápění s nízkými emisemi CO2

Místo, kde zelená rezidenční čtvrť žije se zelenou technologií

Uuesalu znamená soukromí a přírodu

Uuesalu je obytná čtvrť ležící jen 8 km od centra Tallinu. Její atmosféru vystihují pojmy jako klid, domácí štěstí a přátelští lidé. Uuesalu je velmi oblíbená mezi mladými lidmi a rodinami s dětmi, protože je to zóna se soukromým a prostorným bydlením, spoustou zeleně a promyšlenou infrastrukturou.

„…když jsme se podívali na fotky domů, byli jsme ohromení! Zapůsobila na nás nejen architektura a výběr materiálů, ale i geotermální vytápění se zdrojem energie v zemi…“ říká Stanislav Kalov, jehož rodina byla prvními klienty v Uuesalu Kodu.

Vytápění s nízkými emisemi CO2 v moderních a energeticky efektivních domech

Mnoho budov ve čtvrti Uuesalu jsou dvojdomky nebo řadové domy postavené během posledních pěti let. Developer se kvůli udržení okolního přírodního vzhledu rozhodl pro „zelenou stavbu“ v Uuesalu. Všechny domy, většinou jednopodlažní, jsou obložené dřevem nebo kamenem. „Volba materiálu, trvanlivého a odolného, přispívá ke zdravému prostředí pro život a zajišťuje perfektní zvukovou izolaci“, říká Janar Muttik, člen komise Uuesalu Development Ltd.
Fasády domů a infrastruktura byly vyvíjeny s ohledem na ekologii a s laskavostí k přírodě. Všechny domy jsou dobře izolované a mají plastová okna s trojitým zasklením k zajištění malých tepelných ztrát. Jsou také vybaveny zemními tepelnými čerpadly Thermia Diplomat nebo Thermia Diplomat G3 s integrovanými zásobníky teplé vody. Obnovitelná energie se získává ze země plošným zemním kolektorem, který je umístěný přibližně metr a půl pod zemským povrchem. „Všichni nájemci mají prospěch ze systému vytápění, který používá obnovitelné zdroje“, říká Toomas Kibus, ředitel oddělení obnovitelné energie a vytápění ve firmě Airwave.

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Pak nás kontaktujte

Napište nám

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Našeho zástupce v České republice

IVAR CS